Указ Президента Республики Беларусь от 29 декабря 2006 г. № 751 Аб узнагароджаннi медалём "За бездакорную службу" I, II, III ступенi


УКАЗ ПРЭЗIДЭНТА РЭСПУБЛIКI БЕЛАРУСЬ

29 снежня 2006 г. № 751

Аб узнагароджаннi медалём «За бездакорную службу» I, II, III ступенi

За ўзорнае выкананне службовых абавязкаў узнагародзiць:



медалём «За бездакорную службу» I ступенi

Барысёнка
Васiля Вiктаравiча

начальнiка ўпраўлення адмiнiстрацыйна-гаспадарчага забеспячэння (цэнтральных органаў ваеннага кiравання) Узброеных Сiл, палкоўнiка

Жураўлевiча
Аляксандра Адзiслававiча

намеснiка камандзiра па лётнай падрыхтоўцы 61-й знiшчальнай авiяцыйнай базы Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Казлоўскага
Аляксандра Яўгеньевiча

намеснiка начальнiка па вучэбнай i навуковай рабоце факультэта супрацьпаветранай абароны ўстановы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь», палкоўнiка

Кандрацюка
Мiкалая Фёдаравiча

старшага афiцэра 1-га аддзела навiгацыйна-тапаграфiчнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сiл, палкоўнiка

Карпава
Валерыя Васiльевiча

начальнiка аўтатранспартнага аддзела – начальнiка аўтамабiльнай службы ўпраўлення ўзбраення Дэпартамента транспартнага забеспячэння Мiнiстэрства абароны, палкоўнiка

Кiпценку
Васiлiя Уладзiмiравiча

начальнiка прэс-цэнтра Дзяржаўнага камiтэта пагранiчных войскаў, палкоўнiка

Корбута
Анатолiя Антонавiча

старшага iнспектара аховы 3-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Краснова
Яўгенiя Юр’евiча

начальнiка 2-га аддзела галоўнага аператыўнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сiл, палкоўнiка

Лучыну
Анатолiя Леанiдавiча

старшага iнспектара аховы 3-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Макрынскага
Уладзiмiра Валер’евiча

намеснiка начальнiка кафедры тактыкi i ўзбраення зенiтных ракетных войскаў факультэта супрацьпаветранай абароны ўстановы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь», палкоўнiка

Матрашылу
Iгара Фадзеевiча

намеснiка начальнiка галоўнага ўпраўлення – начальнiка 1-га ўпраўлення галоўнага аператыўнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сiл, палкоўнiка

Мiсцюка
Вiктара Леанiдавiча

начальнiка аддзела забеспячэння ўпраўлення ўзбраення Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, палкоўнiка

Пузiкава
Мiхаiла Васiльевiча

першага намеснiка начальнiка ракетных войскаў i артылерыi Узброеных Сiл – начальнiка ўпраўлення ракетных войскаў i артылерыi Генеральнага штаба Узброеных Сiл, палкоўнiка

Сiлкiна
Сяргея Леанiдавiча

начальнiка аддзялення кадраў i страявога ўстановы адукацыi «Мiнскае сувораўскае ваеннае вучылiшча», падпалкоўнiка

Скляра
Сяргея Анатольевiча

начальнiка 2-га аддзела арганiзацыйна-мабiлiзацыйнага ўпраўлення Галоўнага штаба Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, палкоўнiка

Станкевiча
Аляксандра Анатольевiча

намеснiка начальнiка ўпраўлення – начальнiка 1-га аддзела галоўнага ўпраўлення кадраў Мiнiстэрства абароны, палкоўнiка

Сурыкава
Валерыя Анатольевiча

начальнiка бранятанкавай службы ўпраўлення ўзбраення Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, палкоўнiка

Сушкевiча
Вiктара Бранiслававiча

намеснiка начальнiка аўтарамонтнага завода пагранiчных войскаў, падпалкоўнiка

Хiжняка
Аляксандра Вячаслававiча

начальнiка кафедры аўтаматызаваных сiстэм кiравання войскамi факультэта сувязi i аўтаматызаваных сiстэм кiравання ўстановы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь», палкоўнiка

Цiханава
Аляксандра Iванавiча

начальнiка 1-га аддзела ўпраўлення iнжынерных войскаў Генеральнага штаба Узброеных Сiл, палкоўнiка

медалём «За бездакорную службу» II ступенi

Агароднiка
Андрэя Уладзiмiравiча

начальнiка аператыўна-тэхнiчнай службы галоўнага ўпраўлення Дзяржаўнага камiтэта пагранiчных войскаў, падпалкоўнiка

Антропава
Генадзiя Максiмавiча

старшага афiцэра аддзялення штаба 20-га пагранiчнага атрада пагранiчных войскаў, маёра

Багаева
Аляксандра Аляксеевiча

намеснiка начальнiка штаба – начальнiка аператыўнага аддзялення 51-й гвардзейскай змешанай артылерыйскай групы Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Багдановiча
Леанiда Антонавiча

начальнiка аддзела ўпраўлення службы войскаў i рэжыму Генеральнага штаба Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Бакаркова
Сяргея Рудольфавiча

старшага афiцэра аддзела кадраў Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Балебусава
Вiктара Леанiдавiча

намеснiка начальнiка харчовага аддзела ўпраўлення тылу Дзяржаўнага камiтэта пагранiчных войскаў, падпалкоўнiка

Барабаша
Уладзiмiра Станiслававiча

намеснiка ваеннага камiсара ваеннага камiсарыята г. Мiнска i Мiнскай вобласцi, палкоўнiка

Баразнова
Сяргея Вiктаравiча

начальнiка 1-га аддзела – намеснiка начальнiка службы 16-га пагранiчнага атрада пагранiчных войскаў, падпалкоўнiка

Бегунова
Iгара Васiльевiча

начальнiка штаба – першага намеснiка галоўнага ваеннага каменданта галоўнай ваеннай камендатуры Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Бойку
Валерыя Уладзiмiравiча

намеснiка начальнiка агульнавайсковага факультэта ўстановы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь», палкоўнiка

Бондарава
Паўла Мiкалаевiча

намеснiка камандзiра па iдэалагiчнай рабоце 40-га асобнага батальёна радыяцыйнай, хiмiчнай i бiялагiчнай аховы Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, маёра

Буракова
Генадзiя Цiмафеевiча

начальнiка аддзела ўпраўлення радыяцыйнай, хiмiчнай, бiялагiчнай аховы i экалогii Генеральнага штаба Узброеных Сiл, палкоўнiка

Варанiцкага
Рыгора Мiкалаевiча

намеснiка начальнiка траўматалагiчнага цэнтра дзяржаўнай установы «432-гi ордэна Чырвонай Зоркi галоўны ваенны клiнiчны медыцынскi цэнтр Узброеных Сiл Рэспублiкi Беларусь», палкоўнiка медыцынскай службы

Вiжукайлу
Пятра Iванавiча

iнжынера-iнструктара бартавога звяна на верталётах Мi-8 аэрамабiльнага атрада дзяржаўнай авiяцыйнай аварыйна-выратавальнай установы «АВIЯЦЫЯ» Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, маёра ўнутранай службы

Вянжэгу
Юрыя Мiкалаевiча

намеснiка начальнiка сувязi – начальнiка службы бяспекi сувязi аддзела сувязi штаба Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Гурыновiча
Пятра Адамавiча

старшага тэхнiка iнжынерна-маскiровачнай роты 2-га iнжынернага палка Узброеных Сiл, старшага прапаршчыка

Гуцко
Сяргея Васiльевiча

начальнiка 3-й групы 6-га ўпраўлення штаба Дзяржаўнага камiтэта пагранiчных войскаў, падпалкоўнiка

Дзяколо
Вячаслава Мiкалаевiча

iнспектара аховы 1-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Еромiна
Аляксея Пятровiча

дацэнта дзяржаўнай установы адукацыi «Камандна-iнжынерны iнстытут» Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, палкоўнiка ўнутранай службы

Карпiевiча
Сяргея Вiктаравiча

намеснiка начальнiка аддзела ваенна-псiхалагiчных даследаванняў цэнтра псiхалагiчных i сацыялагiчных даследаванняў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Касыгiна
Руслана Анатольевiча

старшага афiцэра 1-й групы галоўнага аператыўнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Касэнку
Алега Пятровiча

камандзiра iнжынерна-аэрадромнага батальёна 83-га асобнага iнжынерна-аэрадромнага палка Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Каўрыгу
Алега Сцяпанавiча

камандзiра зенiтнага ракетнага дывiзiёна 15-й зенiтнай ракетнай брыгады Паўночна-заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, маёра

Каўрыгу
Iгара Паўлавiча

намеснiка начальнiка кафедры радыётэхнiкi ўстановы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь», палкоўнiка

Кiрыка
Уладзiмiра Мiкалаевiча

намеснiка начальнiка па вучэбнай i навуковай рабоце ваенна-транспартнага факультэта ва ўстанове адукацыi «Беларускi дзяржаўны унiверсiтэт транспарту», палкоўнiка

Кiрыльчыка
Мiхаiла Уладзiмiравiча

iнспектара аховы 1-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Клiмовiча
Iгара Сяргеевiча

начальнiка вытворчай часткi 30-й асобнай чыгуначнай брыгады транспартных войскаў Узброеных Сiл, маёра

Кошава
Уладзiмiра Ягоравiча

вядучага iнжынера 5276-га ваеннага прадстаўнiцтва Мiнiстэрства абароны, маёра

Лапацюка
Iгара Рыгоравiча

старшага афiцэра 2-га аддзела ўпраўлення iнфармацыi галоўнага ўпраўлення iдэалагiчнай работы Мiнiстэрства абароны, падпалкоўнiка

Лаханава
Аляксандра Iванавiча

камандзiра ўзвода дэсантнай падрыхтоўкi 103-й асобнай гвардзейскай мабiльнай брыгады Узброеных Сiл, старшага прапаршчыка

Марушкевiча
Iгара Феакцiставiча

старшага афiцэра 7-га аддзела галоўнага iнфармацыйна-вылiчальнага цэнтра Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Марчанку
Аляксандра Уладзiмiравiча

ваеннага камiсара Бабруйскага аб’яднанага гарадскога ваеннага камiсарыята Магiлёўскай вобласцi, палкоўнiка

Нечэпарэнку
Iгара Уладзiмiравiча

намеснiка камандзiра базы па тылу – начальнiка тылу 116-й гвардзейскай бамбардзiровачна-разведвальнай авiяцыйнай базы Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Новiка
Уладзiмiра Iванавiча

намеснiка камандзiра па iдэалагiчнай рабоце 206-й штурмавой авiяцыйнай базы Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Новiкава
Сяргея Iгнатавiча

начальнiка штаба – першага намеснiка камандзiра 30-й асобнай чыгуначнай брыгады транспартных войскаў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Парэмскага
Юрыя Леанiдавiча

ваеннага камiсара Фрунзенскага раённага ваеннага камiсарыята г. Мiнска, палкоўнiка

Паўленку
Уладзiмiра Уладзiмiравiча

намеснiка камандзiра па лётнай падрыхтоўцы 927-й знiшчальнай авiяцыйнай базы Паўночна-заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Паўлюковiча
Генадзя Iванавiча

намеснiка начальнiка 2-га аддзела ўпраўлення мiжнароднага ваеннага супрацоўнiцтва Мiнiстэрства абароны, палкоўнiка

Пiняскiна
Аляксандра Вiктаравiча

намеснiка камандзiра па тылу – начальнiка тылу 8-й радыётэхнiчнай брыгады Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Пiрскага
Эдуарда Юр’евiча

намеснiка начальнiка тылу 18-га пагранiчнага атрада пагранiчных войскаў, падпалкоўнiка

Прывязенцава
Аляксандра Пятровiча

кантралёра аддзялення пагранiчнага кантролю 86-й пагранiчнай групы пагранiчных войскаў, старшага прапаршчыка

Пятрова
Уладзiмiра Мiкалаевiча

старшага афiцэра службы радыяцыйнай, хiмiчнай, бiялагiчнай аховы i экалогii Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Рабiзу
Мiхаiла Георгiевiча

намеснiка начальнiка 1-га ваеннага шпiталя пагранiчных войскаў, падпалкоўнiка медыцынскай службы

Рагатку
Сяргея Мiкалаевiча

старшага афiцэра 1-га аддзела штаба Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, капiтана

Радзiшэўскага
Iгара Алегавiча

камандзiра батальёна тэхнiчнага забеспячэння 116-й гвардзейскай бамбардзiровачна-разведвальнай авiяцыйнай базы Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Родкiна
Уладзiмiра Генадзьевiча

начальнiка арганiзацыйнага аддзела ўстановы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь», палкоўнiка

Рылько
Мiхаiла Адольфавiча

начальнiка медыцынскай службы Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, палкоўнiка медыцынскай службы

Рыськова
Сяргея Iванавiча

ваеннага каменданта Вiцебскай ваеннай камендатуры Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Салехутдзiнава
Марата Шамiллявiча

камандзiра кадра асобнага батальёна сувязi 74-га асобнага палка сувязi Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Скарабагатага
Алега Мiкалаевiча

намеснiка начальнiка 2-га аддзела ўпраўлення асабiстай аховы Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, маёра

Сокала
Сяргея Мiкалаевiча

намеснiка начальнiка кафедры авiяцыйнай тэхнiкi i ўзбраення авiяцыйнага факультэта ўстановы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь», палкоўнiка

Сухадолава
Мiкалая Сяргеевiча

начальнiка цэнтра прафесiянальнага псiхалагiчнага адбору i суправаджэння вучэбна-выхаваўчага працэсу ўстановы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь», палкоўнiка

Сушко
Аляксея Аляксеевiча

старшага iнжынера iнжынерна-авiяцыйнай службы 181-й баявой верталётнай базы Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, маёра

Сушыцкага
Аляксандра Антонавiча

старшага афiцэра аддзела iнфармацыйна-прапагандысцкай работы ўпраўлення iдэалагiчнай работы Дзяржаўнага камiтэта пагранiчных войскаў, падпалкоўнiка

Сцяпанава
Сяргея Валянцiнавiча

старшага афiцэра аддзела галоўнага арганiзацыйна-мабiлiзацыйнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Уласiка
Яўгенiя Мiкалаевiча

камандзiра кадра асобнага батальёна сувязi 50-й гвардзейскай базы захоўвання ўзбраення i тэхнiкi Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Фалевiча
Рыгора Фрыдрыхавiча

старшага выкладчыка фiнансавай кафедры ваенна-тэхнiчнага факультэта Беларускага нацыянальнага тэхнiчнага унiверсiтэта, падпалкоўнiка

Цiмафеева
Андрэя Аляксандравiча

старшага iнжынера iнжынерна-авiяцыйнай службы Паўночна-заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Цiмохiна
Юрыя Андрэевiча

старшага афiцэра 5-га аддзела 581-га галоўнага цэнтра аналiзу i прагнозу Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Чыжыка
Аляксандра Вiктаравiча

iнспектара аховы 3-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Шаўкапляса
Сяргея Аляксеевiча

намеснiка каменданта пагранiчнай камендатуры па пагранiчнаму кантролю 15-га пагранiчнага атрада пагранiчных войскаў, маёра

Шаўчэнку
Андрэя Мiкалаевiча

начальнiка службы ракетна-артылерыйскага ўзбраення ўстановы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь», падпалкоўнiка

Шумiлава
Вячаслава Рыгоравiча

намеснiка начальнiка па вучэбнай i навуковай рабоце факультэта ўстановы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь», палкоўнiка

Шыгiна
Вiктара Мiкалаевiча

начальнiка аддзялення рэдакцыйнай часткi 31-га навiгацыйна-тапаграфiчнага цэнтра Узброеных Сiл, маёра

Шэвердава
Iгара Анатольевiча

начальнiка штаба – першага намеснiка начальнiка цэнтра забеспячэння вучэбнага працэсу ўстановы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь», падпалкоўнiка

Шэiна
Вiктара Сцяпанавiча

начальнiка ваенна-медыцынскага ўпраўлення Мiнiстэрства абароны, палкоўнiка медыцынскай службы

Юрастава
Iгара Мiкалаевiча

намеснiка начальнiка асобнага кантрольна-прапускнога пункта па тылу – начальнiка тылу асобнага кантрольна-прапускнога пункта «Мiнск» пагранiчных войскаў, падпалкоўнiка

медалём «За бездакорную службу» III ступенi

Агафонава
Аляксандра Аляксеевiча

начальнiка арганiзацыйна-планавага аддзялення – намеснiка начальнiка тылу 51-й гвардзейскай змешанай артылерыйскай групы Узброеных Сiл, маёра

Агурэева
Сяргея Уладзiмiравiча

камандзiра аўтамабiльнага батальёна 65-й аўтамабiльнай брыгады транспартных войскаў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Аднабочку
Яўгенiя Iванавiча

начальнiка 1-га аддзела галоўнай ваеннай камендатуры Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Адушава
Валерыя Юр’евiча

начальнiка групы дыягностыкi цэнтральнай майстэрнi рамонту сродкаў сувязi 1-га асобнага батальёна сувязi пагранiчных войскаў, маёра

Алiзара
Вiктара Вацлававiча

iнспектара аховы 3-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Антонiка
Аляксандра Мiкалаевiча

iнспектара аховы 4-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Асмалоўскага
Андрэя Аляксандравiча

начальнiка 307-й гвардзейскай школы падрыхтоўкi спецыялiстаў мотастралковых падраздзяленняў 72-га гвардзейскага аб’яднанага вучэбнага цэнтра падрыхтоўкi прапаршчыкаў i малодшых спецыялiстаў Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Атрашкевiча
Сяргея Аляксеевiча

намеснiка камандзiра па тылу – начальнiка тылу 336-й рэактыўнай артылерыйскай брыгады Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Бабiча
Андрэя Мiкалаевiча

старшага iнспектара аховы 2-га аддзела ўпраўлення асабiстай аховы Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, лейтэнанта

Балановiча
Анатолiя Раманавiча

камандзiра паветранага судна звяна на верталётах Мi-26 аэрамабiльнага атрада дзяржаўнай авiяцыйнай аварыйна-выратавальнай установы «АВIЯЦЫЯ» Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, падпалкоўнiка ўнутранай службы

Бальшакова
Аляксея Уладзiмiравiча

начальнiка 1068-й харчовай базы Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Балябiна
Анатолiя Анатольевiча

намеснiка начальнiка штаба дзяржаўнай пажарнай аварыйна-выратавальнай установы «Рэспублiканскi атрад спецыяльнага прызначэння» Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, маёра ўнутранай службы

Банчука
Дзмiтрыя Анатольевiча

намеснiка начальнiка штаба ўпраўлення тылу Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Баня
Андрэя Мiкалаевiча

iнспектара аховы 1-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Барабаша
Вiктара Анатольевiча

старшага штурмана аддзела кiраўнiцтва палётамi аэрамабiльнага атрада дзяржаўнай авiяцыйнай аварыйна-выратавальнай установы «АВIЯЦЫЯ» Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, падпалкоўнiка ўнутранай службы

Бахонскага
Сяргея Аляксандравiча

-

намеснiка камандзiра па iдэалагiчнай рабоце 465-й ракетнай брыгады Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Бачкоўскага
Аляксандра Аляксандравiча

-

намеснiка камандзiра па матэрыяльна-тэхнiчнаму забеспячэнню - начальнiка аддзела матэрыяльна-тэхнiчнага забеспячэння 8-га асобнага дысцыплiнарнага батальёна Узброеных Сiл, маёра

Белазаровiча
Сяргея Аляксандравiча

ваеннага каменданта Бабруйскай ваеннай камендатуры Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Бiкбаева
Iгара Гiльманавiча

камандзiра батальёна курсантаў авiяцыйнага факультэта ўстановы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь», палкоўнiка

Боба
Яўгенiя Анатольевiча

старшага памочнiка начальнiка – iнжынера аддзялення сувязi штаба 33-га асобнага гвардзейскага атрада спецыяльнага прызначэння Узброеных Сiл, маёра

Брызiнскага
Андрэя Яўгеньевiча

начальнiка каманднага пункта – намеснiка начальнiка штаба па баявому кiраванню 228-га асобнага палка радыёэлектроннай барацьбы Узброеных Сiл, маёра

Бузiна
Мiкалая Яўгеньевiча

намеснiка начальнiка кафедры аператыўнага мастацтва камандна-штабнога факультэта ўстановы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь», падпалкоўнiка

Бункевiча
Юрыя Аляксандравiча

старшага iнспектара аператыўнага аддзела Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, падпалкоўнiка

Бурага
Уладзiмiра Вiктаравiча

старшага следчага па важнейшых справах следчага аддзела Беларускай ваеннай пракуратуры, падпалкоўнiка юстыцыi

Буркана
Аляксея Рыгоравiча

намеснiка камандзiра па ўзбраенню – начальнiка тэхнiчнай часткi 361-й базы аховы i абслугоўвання (цэнтральных органаў ваеннага кiравання) Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Бучу
Iвана Мiкалаевiча

афiцэра 6-га ўпраўлення штаба Дзяржаўнага камiтэта пагранiчных войскаў, капiтана

Вавiлаву
Наталлю Яўгеньеўну

старшага iнжынера-iнспектара ўпраўлення нагляду i прафiлактыкi Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, капiтана ўнутранай службы

Вараб’я
Дзмiтрыя Зiгмундавiча

старшага афiцэра 2-га аддзела галоўнага ўпраўлення iдэалагiчнай работы Мiнiстэрства абароны, падпалкоўнiка

Возiкава
Iгара Львовiча

ваеннага каменданта Барысаўскай ваеннай камендатуры Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Врублеўскага
Аляксандра Васiльевiча

начальнiка факультэта завочнага навучання дзяржаўнай установы адукацыi «Камандна-iнжынерны iнстытут» Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, палкоўнiка ўнутранай службы

Гагарына
Канстанцiна Мiкалаевiча

спецыяльнага карэспандэнта аддзела тэлевiзiйных праграм i iнфармацыi дзяржаўнай установы «Тэлекампанiя «ВаенТБ» Мiнiстэрства абароны Рэспублiкi Беларусь», маёра

Гаеўскага
Кiрыла Анатольевiча

галоўнага спецыялiста ўпраўлення аварыйна-выратавальных службаў i лiквiдацыi надзвычайных сiтуацый Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, капiтана ўнутранай службы

Гарбаненку
Вiталiя Вiктаравiча

камандзiра батальёна курсантаў факультэта сувязi i аўтаматызаваных сiстэм кiравання ўстановы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь», падпалкоўнiка

Герасiмава
Уладзiмiра Барысавiча

камандзiра батальёна сувязi 60-га асобнага палка сувязi Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Глабенку
Вадзiма Вiктаравiча

старшага афiцэра аддзялення тэхнiчных сродкаў пагранiчнага кантролю аддзела пагранiчнага кантролю 15-га пагранiчнага атрада пагранiчных войскаў, маёра

Гладкага
Сяргея Вячаслававiча

старшага афiцэра аператыўнага аддзела ўпраўлення ракетных войскаў i артылерыi Генеральнага штаба Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Грынцэвiча
Рамана Вячаслававiча

iнспектара аховы 4-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Грэка
Генадзiя Якаўлевiча

старшага афiцэра ўпраўлення (каардынацыi тэхнiчнага забеспячэння) Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Гуменнага
Аляксандра Станiслававiча

намеснiка начальнiка па тэхнiцы пажарнага аварыйна-выратавальнага атрада ўстановы «Гродзенскае абласное ўпраўленне Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях Рэспублiкi Беларусь», падпалкоўнiка ўнутранай службы

Гуткоўскага
Сяргея Яўгеньевiча

начальнiка штаба – першага намеснiка камандзiра 8-га асобнага дысцыплiнарнага батальёна Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Давыдава
Сяргея Мiхайлавiча

намеснiка каменданта пагранiчнай камендатуры 18-га пагранiчнага атрада пагранiчных войскаў, маёра

Дадзеркiна
Вiктара Пятровiча

начальнiка аддзела фiзiчнай падрыхтоўкi i спорту штаба 14-га пагранiчнага атрада пагранiчных войскаў, маёра

Данчанку
Мiкалая Мiкалаевiча

старшага iнжынера 7-га аддзела штаба Дзяржаўнага камiтэта пагранiчных войскаў, падпалкоўнiка

Дастанку
Уладзiмiра Леанiдавiча

iнспектара аховы 4-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Дзерушава
Аляксандра Уладзiмiравiча

старшага афiцэра 2-й групы ўпраўлення прававога забеспячэння Мiнiстэрства абароны, маёра юстыцыi

Дзiканёва
Андрэя Уладзiмiравiча

начальнiка штаба – першага намеснiка камандзiра 115-й зенiтнай ракетнай брыгады Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Доўжыка
Яўгена Мiкалаевiча

мастацкага кiраўнiка – галоўнага дырыжора дзяржаўнай установы «Узорна-паказальны аркестр Узброеных Сiл Рэспублiкi Беларусь», падпалкоўнiка

Дрыжко
Мiкалая Уладзiмiравiча

намеснiка камандзiра вучэбна-трэнiровачнай авiяцыйнай эскадрыллi 206-й штурмавой авiяцыйнай базы Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, маёра

Дуванава
Сяргея Анатольевiча

старшага iнспектара аператыўнага аддзела Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, маёра

Дывака
Анатолiя Багданавiча

намеснiка камандзiра па матэрыяльна-тэхнiчнаму забеспячэнню – начальнiка часткi матэрыяльна-тэхнiчнага забеспячэння 52-га асобнага спецыялiзаванага пошукавага батальёна Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Дыдко
Вiктара Канстанцiнавiча

намеснiка начальнiка дзяржаўнай авiяцыйнай аварыйна-выратавальнай установы «АВIЯЦЫЯ» Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, падпалкоўнiка ўнутранай службы

Дырыкава
Дзмiтрыя Васiльевiча

начальнiка медыцынскай службы 38-й асобнай гвардзейскай мабiльнай брыгады Узброеных Сiл, падпалкоўнiка медыцынскай службы

Емельянава
Генадзiя Мiхайлавiча

намеснiка камандуючага па iдэалагiчнай рабоце Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, палкоўнiка

Ерамеева
Алега Аляксандравiча

аператыўнага вадзiцеля аўтамабiля 2-га аддзела ўпраўлення тылавога забеспячэння Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, прапаршчыка

Еўдакiмава
Уладзiмiра Уладзiмiравiча

старшага афiцэра 1-га аддзела ўпраўлення асабiстай аховы Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, капiтана

Жарыкава
Алега Валянцiнавiча

начальнiка кафедры ўстановы адукацыi «Гомельскi iнжынерны iнстытут» Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, падпалкоўнiка ўнутранай службы

Жлобу
Васiлiя Мiкалаевiча

начальнiка аддзялення кадраў 86-й брыгады сувязi Узброеных Сiл, маёра

Жукоўскага
Андрэя Iванавiча

iнспектара аховы 4-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Зянькова
Мiхаiла Вiктаравiча

начальнiка штаба – першага намеснiка камандзiра самаходна-артылерыйскага дывiзiёна 103-й асобнай гвардзейскай мабiльнай брыгады Узброеных Сiл, маёра

Iванова
Дзмiтрыя Геннадзьевiча

афiцэра 1-га аддзела штаба Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага лейтэнанта

Iвашку
Уладзiмiра Мiхайлавiча

прафесара кафедры аператыўнага мастацтва камандна-штабнога факультэта ўстановы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь», палкоўнiка

Iоду
Андрэя Валянцiнавiча

камандзiра роты матэрыяльнага забеспячэння 19-га пагранiчнага атрада пагранiчных войскаў, маёра

Iпатава
Аляксандра Уладзiмiравiча

старшага iнспектара аховы 4-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Каваленку
Аляксея Сяргеевiча

iнспектара аховы 4-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Каваленку
Сяргея Мiкалаевiча

начальнiка рэдакцыйнай часткi 31-га навiгацыйна-тапаграфiчнага цэнтра Узброеных Сiл, маёра

Каваленку
Юрыя Генадзьевiча

iнспектара аховы 4-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Кавалёва
Аляксандра Валер’евiча

старшага iнспектара аховы 2-га аддзела ўпраўлення асабiстай аховы Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Кавалёва
Андрэя Уладзiмiравiча

старшага афiцэра 2-й групы галоўнага разведвальнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Кавальчука
Вiктара Iванавiча

старшага памочнiка начальнiка штаба лiквiдацыi надзвычайных сiтуацый Ваўкавыскага раённага аддзела па надзвычайных сiтуацыях установы «Гродзенскае абласное ўпраўленне Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях Рэспублiкi Беларусь», маёра ўнутранай службы

Кавалюка
Аляксандра Паўлавiча

намеснiка камандзiра па iдэалагiчнай рабоце 383-га асобнага гвардзейскага мабiльнага батальёна 38-й асобнай гвардзейскай мабiльнай брыгады Узброеных Сiл, маёра

Кадзiнца
Рамана Львовiча

камандзiра аўтамабiльнага батальёна цэнтра забеспячэння вучэбнага працэсу ўстановы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь», падпалкоўнiка

Казлоўскага
Аляксандра Васiльевiча

старшага тэхнiка ўлiкова-аперацыйнага аддзела 2783-й цэнтральнай базы бранятанкавай маёмасцi Узброеных Сiл, старшага прапаршчыка

Калатушу
Аляксея Уладзiмiравiча

начальнiка пагранiчнай заставы 86-й пагранiчнай групы пагранiчных войскаў, капiтана

Калача
Юрыя Сяргеевiча

старшага iнспектара аховы 4-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, лейтэнанта

Калубаку
Валерыя Аляксеевiча

старшага iнжынера ўстановы «Рэспублiканскi цэнтр сертыфiкацыi i экспертызы лiцэнзаваных вiдаў дзейнасцi» Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, маёра ўнутранай службы

Камарэнку
Сяргея Анатольевiча

старшага тэхнiка рэзервовай пагранiчнай заставы 15-га пагранiчнага атрада пагранiчных войскаў, старшага прапаршчыка

Кандрацёнка
Аляксандра Анатольевiча

старшага афiцэра 2-й групы галоўнага аператыўнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Каневiча
Васiля Флар’янавiча

намеснiка начальнiка курса ўстановы адукацыi «Гомельскi iнжынерны iнстытут» Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, капiтана ўнутранай службы

Каралёва
Аляксандра Мiкалаевiча

камандзiра верталётнага атрада 50-й змешанай авiяцыйнай базы Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, маёра

Каралькова
Андрэя Дзмiтрыевiча

старшага iнспектара-рэвiзора 1-га кантрольна-рэвiзiйнага аддзела кантрольна-рэвiзiйнага ўпраўлення галоўнай ваеннай iнспекцыi Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Караля
Iгара Уладзiмiравiча

старшага афiцэра 1-га аддзела дзяржаўнай установы «Спартыўны камiтэт Узброеных Сiл Рэспублiкi Беларусь», падпалкоўнiка

Карлыханава
Яўгенiя Аркадзьевiча

вадзiцеля аўтамабiля каменданцкай службы ўстановы «Навукова-даследчы iнстытут пажарнай бяспекi i праблем надзвычайных сiтуацый» Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, старшага прапаршчыка ўнутранай службы

Карпiка
Сяргея Iванавiча

намеснiка начальнiка штаба па мабiлiзацыйнай рабоце 8-й радыётэхнiчнай брыгады Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, маёра

Карповiча
Алега Iванавiча

iнспектара аховы 4-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Касперава
Георгiя Iванавiча

начальнiка кафедры дзяржаўнай установы адукацыi «Камандна-iнжынерны iнстытут» Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, палкоўнiка ўнутранай службы

Ката
Алега Мiхайлавiча

камандзiра зенiтнага ракетнага дывiзiёна 62-й зенiтнай ракетнай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, маёра

Кацапава
Алега Iванавiча

начальнiка супрацьпаветранай абароны 28-й базы захоўвання ўзбраення i тэхнiкi Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Кiсялёва
Сяргея Дзмiтрыевiча

памочнiка начальнiка пагранiчнага паста 15-га пагранiчнага атрада пагранiчных войскаў, старшага прапаршчыка

Клабука
Аляксандра Рыгоравiча

начальнiка цэнтра аператыўнага ўпраўлення пры ўстанове «Вiцебскае абласное ўпраўленне Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях Рэспублiкi Беларусь», падпалкоўнiка ўнутранай службы

Клебановiча
Сяргея Фёдаравiча

старшага штурмана штурманскай службы аддзела авiяцыi Паўночна-заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Клiмовiча
Андрэя Станiслававiча

начальнiка аддзела метралогii цэнтра метралогii i выпрабаванняў установы «Навукова-даследчы iнстытут пажарнай бяспекi i праблем надзвычайных сiтуацый» Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, маёра ўнутранай службы

Козак
Галiну Фабiянаўну

начальнiка фiнансава-эканамiчнага аддзела ўстановы адукацыi «Iнстытут перападрыхтоўкi i павышэння квалiфiкацыi Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях Рэспублiкi Беларусь», маёра ўнутранай службы

Копаця
Сяргея Мiкалаевiча

афiцэра 1-га аддзела ўпраўлення асабiстай аховы Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага лейтэнанта

Корзiка
Вiталiя Канстанцiнавiча

аператыўнага вадзiцеля аўтамабiля 2-га аддзела ўпраўлення тылавога забеспячэння Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Краўчанка
Святлану Аляксееўну

афiцэра 3-га аддзела галоўнага iнфармацыйна-вылiчальнага цэнтра Узброеных Сiл, старшага прапаршчыка

Крываноса
Аляксея Васiльевiча

старшага iнспектара аховы 2-га аддзела ўпраўлення асабiстай аховы Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Кубрына
Сяргея Iосiфавiча

старшага афiцэра аддзела сувязi i радыётэхнiчнага забеспячэння штаба Паўночна-заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Кудаярава
Сяргея Аляксеевiча

начальнiка 2-га аддзялення галоўнай ваеннай камендатуры Узброеных Сiл, маёра

Куляшова
Алега Мiкалаевiча

камандзiра штабной роты 5-й асобнай брыгады спецыяльнага прызначэння Узброеных Сiл, капiтана

Курсава
Леанiда Мiкалаевiча

намеснiка начальнiка аддзела – начальнiка службы бяспекi палётаў 7-га аддзела штаба Дзяржаўнага камiтэта пагранiчных войскаў, падпалкоўнiка

Кур’яновiча
Уладзiмiра Аляксеевiча

начальнiка групы баявога кiравання вайсковай часцi 07147 Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Куцеку
Сяргея Вiктаравiча

аператыўнага дзяжурнага 1-га аддзела 581-га галоўнага цэнтра аналiзу i прагнозу Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Кучуру
Вiталiя Мiкалаевiча

iнспектара аховы 4-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Лапко
Расцiслава Вiктаравiча

начальнiка фiнансавага аддзялення 15-га пагранiчнага атрада пагранiчных войскаў, падпалкоўнiка

Лапцiнскага
Сяргея Анатольевiча

старшага афiцэра аддзела службы войскаў Галоўнага штаба Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Лапцэвiча
Аляксандра Iванавiча

намеснiка начальнiка – галоўнага iнжынера 77-й базы захоўвання i разборкi аўтамабiльнай тэхнiкi i электрагазавага абсталявання Узброеных Сiл, маёра

Латушку
Алега Анатольевiча

намеснiка ваеннага каменданта Баранавiцкай ваеннай камендатуры Узброеных Сiл, маёра

Лебедзева
Сяргея Мiхайлавiча

намеснiка начальнiка кафедры ваеннай эпiдэмiялогii i ваеннай гiгiены – дацэнта ваенна-медыцынскага факультэта ў Беларускiм дзяржаўным медыцынскiм унiверсiтэце, падпалкоўнiка медыцынскай службы

Логвiна
Дзмiтрыя Мiкалаевiча

начальнiка аддзялення пагранiчнага кантролю 20-га пагранiчнага атрада пагранiчных войскаў, падпалкоўнiка

Лушчыка
Анатолiя Пятровiча

намеснiка начальнiка ўстановы «Навукова-даследчы iнстытут пажарнай бяспекi i праблем надзвычайных сiтуацый» Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, падпалкоўнiка ўнутранай службы

Лушчэўскага
Анатоля Iванавiча

аператыўнага шафёра 2-га аддзела ўпраўлення тылавога забеспячэння Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Ляжнёва
Андрэя Анатольевiча

начальнiка аддзялення баявой падрыхтоўкi – начальнiка паветрана-агнявой i тактычнай падрыхтоўкi 61-й знiшчальнай авiяцыйнай базы Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Маёрава
Аляксея Агзамавiча

начальнiка аддзела ўпраўлення ваеннай адукацыi i падрыхтоўкi войскаў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Мажайскага
Генадзiя Аляксандравiча

начальнiка Талачынскага раённага аддзела па надзвычайных сiтуацыях установы «Вiцебскае абласное ўпраўленне Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях Рэспублiкi Беларусь», падпалкоўнiка ўнутранай службы

Малыка
Iгара Анатольевiча

начальнiка аператыўна-каардынацыйнага аддзела 106-га разлiкова-аналiтычнага цэнтра (войскаў радыяцыйнай, хiмiчнай i бiялагiчнай аховы) Узброеных Сiл, маёра

Малышчанку
Паўла Дзмiтрыевiча

намеснiка начальнiка па матэрыяльна-тэхнiчнаму забеспячэнню – начальнiка аддзела матэрыяльна-тэхнiчнага забеспячэння кiналагiчнага цэнтра Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Мальца
Алега Мiхайлавiча

начальнiка аддзялення пагранiчнага кантролю 18-га пагранiчнага атрада пагранiчных войскаў, маёра

Мамоценку
Аляксея Арнольдавiча

старшага iнспектара-рэвiзора рэспублiканскай кантрольна-рэвiзiйнай iнспекцыi пры Мiнiстэрстве па надзвычайных сiтуацыях, маёра ўнутранай службы

Мароза
Анатоля Iванавiча

намеснiка камандзiра авiяцыйнай эскадрыллi 61-й знiшчальнай авiяцыйнай базы Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, маёра

Марцiновiча
Аляксандра Аляксандравiча

намеснiка начальнiка рэспублiканскай кантрольна-рэвiзiйнай iнспекцыi пры Мiнiстэрстве па надзвычайных сiтуацыях, падпалкоўнiка ўнутранай службы

Мацкевiча
Артура Мiкалаевiча

намеснiка начальнiка кафедры электронiкi ўстановы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь», падпалкоўнiка

Мацюкевiча
Юрыя Мiкалаевiча

начальнiка аддзела вайсковай часцi 1250 пагранiчных войскаў, маёра

Мельнiка
Сяргея Вiктаравiча

старшага iнжынера аддзела матэрыяльна-тэхнiчнага забеспячэння 591-га каманднага пункта Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, капiтана

Меляшэвiча
Паўла Яўгенавiча

старшага афiцэра 1-га аддзела ўпраўлення асабiстай аховы Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, маёра

Мiлохава
Аляксандра Уладзiмiравiча

старшага кантралёра аддзялення пагранiчнага кантролю 86-й пагранiчнай групы пагранiчных войскаў, старшага прапаршчыка

Мiнаева
Iгара Мiкалаевiча

-

старшага iнжынера 2-га аддзела ўпраўлення тылавога забеспячэння Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, капiтана

Мiрончыка
Алега Уладзiмiравiча

старшага афiцэра 1-га аддзела штаба Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, маёра

Мiхiтарава
Мiкалая Мiхайлавiча

начальнiка палявога вузла сувязi вайсковай часцi 14860 Узброеных Сiл, маёра

Мiшына
Аляксея Мiкалаевiча

дацэнта кафедры аўтамабiльнай тэхнiкi агульнавайсковага факультэта ўстановы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь», падпалкоўнiка

Мукавозчыка
Уладзiмiра Мiкалаевiча

старшага iнжынера ўстановы «Рэспублiканскi цэнтр сертыфiкацыi i экспертызы лiцэнзаваных вiдаў дзейнасцi» Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, маёра ўнутранай службы

Муратава
Раiса Хафiзавiча

старшага афiцэра 1-й групы галоўнага аператыўнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Мурашку
Пятра Вацлававiча

начальнiка службы харчовага забеспячэння дзяржаўнай установы адукацыi «Камандна-iнжынерны iнстытут» Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, маёра ўнутранай службы

Нагулевiча
Уладзiмiра Уладзiмiравiча

старшага iнспектара аператыўнага аддзела Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, капiтана

Наско
Вiктара Iванавiча

старшага афiцэра аддзялення пагранiчнай камендатуры 14-га пагранiчнага атрада пагранiчных войскаў, маёра

Недавескава
Уладзiслава Iгаравiча

старшага афiцэра 1-га аддзела Нацыянальнага агенцтва па кантролю i iнспекцыях – дэпартамента Мiнiстэрства абароны, маёра

Неўмержыцкага
Уладзiмiра Васiльевiча

старшага афiцэра 2-га аддзела Нацыянальнага агенцтва па кантролю i iнспекцыях – дэпартамента Мiнiстэрства абароны, падпалкоўнiка

Новiка
Аляксандра Аляксандравiча

старшага iнжынера 4-га аддзела штаба Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, капiтана

Новiка
Сяргея Уладзiмiравiча

галоўнага спецыялiста ўпраўлення арганiзацыйнага забеспячэння дзяржаўнай сiстэмы папярэджвання i лiквiдацыi надзвычайных сiтуацый i грамадзянскай абароны Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, падпалкоўнiка ўнутранай службы

Няборскага
Уладзiмiра Уладзiмiравiча

-

старшага iнспектара аховы 3-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, лейтэнанта

Нячаева
Андрэя Дзмiтрыевiча

iнспектара аховы 1-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Нячая
Iгара Аляксеевiча

старшага iнспектара аддзела кадраў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, капiтана

Пазняка
Яўгенiя Яўгеньевiча

намеснiка начальнiка штаба – начальнiка каманднага пункта 181-й баявой верталётнай базы Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, маёра

Парахневiча
Валерыя Пятровiча

начальнiка аддзялення прызыву на ваенную службу Брэсцкага аб’яднанага гарадскога ваеннага камiсарыята Брэсцкай вобласцi, падпалкоўнiка

Парчука
Аляксандра Васiльевiча

старшага афiцэра 2-га аддзела галоўнага ўпраўлення планавання i каардынацыi тэхнiчнага забеспячэння Мiнiстэрства абароны, падпалкоўнiка

Пасюкова
Аляксея Леанiдавiча

старшага iнспектара аховы 4-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага лейтэнанта

Патапаева
Аляксандра Вiтальевiча

начальнiка фiнансавага аддзялення асобнага кантрольна-прапускнога пункта «Мiнск» пагранiчных войскаў, маёра

Паўлаўца
Алега Вiктаравiча

намеснiка камандзiра 49-га радыётэхнiчнага палка Паўночна-заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Пермiнава
Аляксандра Васiльевiча

начальнiка групы радыётэхнiчнага забеспячэння ўпраўлення сувязi i радыётэхнiчнага забеспячэння Галоўнага штаба Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Петухова
Мiхаiла Дзмiтрыевiча

начальнiка 3-га аддзела 387-га цэнтра тэхнiчнага кантролю i забеспячэння аховы iнфармацыi Узброеных Сiл, маёра

Плотнiкава
Iлью Сяргеевiча

начальнiка змены 1-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, капiтана

Прадуна
Якава Уладзiмiравiча

намеснiка камандзiра па тылу – начальнiка тылу 11-й асобнай гвардзейскай механiзаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Прымакова
Сяргея Мiхайлавiча

начальнiка цэха 43-га арсенала Узброеных Сiл, маёра

Пугачова
Паўла Васiльевiча

старшага афiцэра 1-га аддзела Нацыянальнага агенцтва па кантролю i iнспекцыях – дэпартамента Мiнiстэрства абароны, капiтана

Пятухова
Андрэя Сяргеевiча

камандзiра разведвальнага артылерыйскага дывiзiёна 111-й гвардзейскай артылерыйскай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Пячуру
Яўгена Iванавiча

старшыну роты матэрыяльнага забеспячэння 14-га пагранiчнага атрада пагранiчных войскаў, старшага прапаршчыка

Равiнскага
Валерыя Вiкенцьевiча

начальнiка Ляхавiцкага раённага аддзела па надзвычайных сiтуацыях установы «Брэсцкае абласное ўпраўленне Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях Рэспублiкi Беларусь», маёра ўнутранай службы

Раманава
Мiкалая Васiльевiча

начальнiка службы ракетна-артылерыйскага ўзбраення аддзела матэрыяльна-тэхнiчнага забеспячэння дзяржаўнай установы «Спартыўны камiтэт Узброеных Сiл Рэспублiкi Беларусь», падпалкоўнiка

Раманенку
Леанiда Пятровiча

iнспектара аховы 4-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Раманоўскага
Аляксандра Анатольевiча

афiцэра 1-га аддзела ўпраўлення асабiстай аховы Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, капiтана

Рубацкага
Аляксандра Аляксандравiча

старшага памочнiка начальнiка каманднага пункта 153-й асобнай радыётэхнiчнай брыгады Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Рунца
Iгара Iванавiча

намеснiка начальнiка кватэрна-эксплуатацыйнага аддзела ўпраўлення тылу Дзяржаўнага камiтэта пагранiчных войскаў, падпалкоўнiка

Русаковiча
Сяргея Аляксандравiча

старшыну роты сувораўцаў установы адукацыi «Мiнскае сувораўскае ваеннае вучылiшча», старшага прапаршчыка

Русецкага
Андрэя Аляксандравiча

камандзiра батальёна курсантаў агульна-вайсковага факультэта ўстановы адукацыi «Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь», падпалкоўнiка

Руца
Аляксандра Iосiфавiча

намеснiка ваеннага каменданта па iдэалагiчнай рабоце Гродзенскай ваеннай камендатуры Узброеных Сiл, маёра

Сабалеўскага
Андрэя Мар’янавiча

начальнiка аддзела ваеннага будаўнiцтва – рэдактара дзяржаўнай установы «Рэдакцыя ордэна Чырвонай Зоркi газеты «Беларуская ваенная газета. Ва славу Радзiмы», маёра

Садоўскага
Аляксандра Васiльевiча

вядучага навуковага супрацоўнiка 1-й секцыi навукова-тэхнiчнага камiтэта Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Садурскага
Генадзiя Францавiча

намеснiка начальнiка аддзела службы i боегатоўнасцi падраздзяленняў установы «Брэсцкае абласное ўпраўленне Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях Рэспублiкi Беларусь», падпалкоўнiка ўнутранай службы

Самохiна
Дзмiтрыя Мiкалаевiча

аператыўнага вадзiцеля аўтамабiля 2-га аддзела ўпраўлення тылавога забеспячэння Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Самуля
Юрыя Уладзiмiравiча

вядучага навуковага супрацоўнiка 3-й секцыi навукова-тэхнiчнага камiтэта Узброеных Сiл, маёра

Санкоўскага
Алега Генадзьевiча

намеснiка камандзiра па iдэалагiчнай рабоце 6-й асобнай гвардзейскай механiзаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Свiрыдава
Генадзiя Уладзiмiравiча

начальнiка групы 2-га ўпраўлення галоўнага разведвальнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Сiваконя
Яраслава Анатольевiча

начальнiка аддзела ўпраўлення адмiнiстрацыйна-гаспадарчага забеспячэння (цэнтральных органаў ваеннага кiравання) Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Смiрнова
Уладзiмiра Аляксеевiча

старшага выкладчыка ўстановы адукацыi «Гомельскi iнжынерны iнстытут» Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, падпалкоўнiка ўнутранай службы

Сулейманава
Наiля Усманавiча

начальнiка 2780-й цэнтральнай базы гаручага Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Сушко
Аляксандра Уладзiмiравiча

вядучага iнжынера 3025-га ваеннага прадстаўнiцтва Мiнiстэрства абароны, маёра

Сцяпанава
Андрэя Сяргеевiча

начальнiка аддзялення касмiчнай сувязi – начальнiка станцыi палявога вузла сувязi 86-й брыгады сувязi Узброеных Сiл, маёра

Тарасевiча
Вячаслава Аляксандравiча

старшага выкладчыка танкавай кафедры ваенна-тэхнiчнага факультэта Беларускага нацыянальнага тэхнiчнага унiверсiтэта, падпалкоўнiка

Токарава
Юрыя Вiктаравiча

намеснiка начальнiка 1-га аддзела арганiзацыйна-мабiлiзацыйнага ўпраўлення Галоўнага штаба Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Трыбко
Генадзя Уладзiмiравiча

начальнiка аператыўна-дзяжурнай часткi ўстановы адукацыi «Гомельскi iнжынерны iнстытут» Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, маёра ўнутранай службы

Турчына
Аляксея Алегавiча

афiцэра 1-га аддзела ўпраўлення асабiстай аховы Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага лейтэнанта

Урбана
Паўла Уладзiмiравiча

iнспектара аховы 1-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага прапаршчыка

Федароўскага
Уладзiслава Уладзiмiравiча

старшага афiцэра 1-га аддзела галоўнага ўпраўлення Дзяржаўнага камiтэта пагранiчных войскаў, падпалкоўнiка

Фёдарава
Анатолiя Юр’евiча

начальнiка навукова-даследчага аддзела навукова-даследчага ўпраўлення дзяржаўнай установы «Навукова-даследчы iнстытут Узброеных Сiл Рэспублiкi Беларусь», падпалкоўнiка

Фiлiпава
Андрэя Юр’евiча

начальнiка аддзялення вайсковай часцi 1250 пагранiчных войскаў, падпалкоўнiка

Фiлiпчыка
Аляксандра Вiктаравiча

старшага iнспектара аховы 3-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, старшага лейтэнанта

Хiлько
Мiкалая Васiльевiча

намеснiка каменданта па iдэалагiчнай рабоце пагранiчнай камендатуры 19-га пагранiчнага атрада пагранiчных войскаў, маёра

Хлебуса
Iгара Яўгеньевiча

ваеннага дырыжора – начальнiка аркестра 56-га асобнага палка сувязi Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, маёра

Хотчанку
Мiхаiла Мiхайлавiча

начальнiка фiнансавага аддзялення Нацыянальнага агенцтва па кантролю i iнспекцыях – дэпартамента Мiнiстэрства абароны, падпалкоўнiка

Цiмохава
Аляксандра Мiхайлавiча

старшага афiцэра юрыдычнага аддзела Сухапутных войскаў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка юстыцыi

Цiхановiча
Андрэя Iванавiча

камандзiра дарожна-маставога батальёна 36-й дарожна-маставой брыгады транспартных войскаў Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Цыпычава
Юрыя Аляксеевiча

намеснiка камандзiра атрада спецыяльнага прызначэння 5-й асобнай брыгады спецыяльнага прызначэння Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Чайкоўскага
Вадзiма Iванавiча

старшага iнспектара аховы 2-га аддзела ўпраўлення асабiстай аховы Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, лейтэнанта

Чарнавуса
Дзмiтрыя Уладзiмiравiча

старшага афiцэра 1-га аддзела галоўнага ўпраўлення кадраў Мiнiстэрства абароны, маёра

Чарненку
Андрэя Анатольевiча

старшага афiцэра рэдакцыi сайта Мiнiстэрства абароны, падпалкоўнiка

Чарненку
Юрыя Аляксандравiча

старшага афiцэра 1-га аддзела галоўнага ўпраўлення Дзяржаўнага камiтэта пагранiчных войскаў, падпалкоўнiка

Чорную
Iрыну Васiльеўну

начальнiка сакрэтнага аддзялення восьмага аддзела ваеннага камiсарыята г. Мiнска i Мiнскай вобласцi, старшага прапаршчыка

Шапецюка
Анатолiя Антонавiча

намеснiка ваеннага каменданта Брэсцкай ваеннай камендатуры Узброеных Сiл, маёра юстыцыi

Шаўцова
Андрэя Анатольевiча

начальнiка службы артылерыйскага ўзбраення 8-га палка радыяцыйнай, хiмiчнай i бiялагiчнай аховы Узброеных Сiл, маёра

Шыбука
Аляксандра Анатольевiча

старшага афiцэра 2-га аддзела восьмага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сiл, капiтана

Шылiна
Андрэя Анатольевiча

начальнiка 7-га аддзела галоўнага iнфармацыйна-вылiчальнага цэнтра Узброеных Сiл, падпалкоўнiка

Шыпiцкага
Iвана Iванавiча

намеснiка начальнiка аддзела гаручага i змазачных матэрыялаў упраўлення тылу Дзяржаўнага камiтэта пагранiчных войскаў, падпалкоўнiка

Шышова
Сяргея Мiхайлавiча

начальнiка дзяржаўнай установы «Баранавiцкае эксплуатацыйнае ўпраўленне Узброеных Сiл Рэспублiкi Беларусь», падпалкоўнiка

Шэмета
Максiма Мiхайлавiча

афiцэра аддзела ўпраўлення Узброеных Сiл па выкарыстоўванню паветранай прасторы, капiтана

Юрко
Сяргея Вiктаравiча

выкладчыка танкавай кафедры ваенна-тэхнiчнага факультэта Беларускага нацыянальнага тэхнiчнага унiверсiтэта, падпалкоўнiка

Юхневiча
Вiталiя Уладзiмiравiча

начальнiка аддзялення пагранiчнага кантролю 20-га пагранiчнага атрада пагранiчных войскаў, маёра

Ючковiча
Канстанцiна Юр’евiча

старшага афiцэра 4-га аддзела штаба Службы бяспекi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь, капiтана



Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь

А.Лукашэнка



Популярные новости
Курсы валют Национального Банка РБ
22.10.201823.10.2018
Евро 2.417 2.4197
Доллар США 2.112 2.0988
Фунт стерлингов 2.7519 2.7341
Российский рубль 3.2096 3.2132
Украинская гривна 7.492 7.4717
Польский злотый 5.6246 5.623
Японская иена 0.18799 0.18602
Статистика
Правовые акты по году принятия