Указ Президента Республики Беларусь от 6 октября 1997 г. № 500 О награждении многодетных матерей орденом Матери

 
                Указ Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь
 
 6 кастрычнiка 1997 г.  N 500                                г.Мiнск
 
 
 Аб узнагароджаннi мнагадзетных мацi ордэнам Мацi
 
 
 
     За  нараджэнне i  выхаванне пяцi  i больш  дзяцей узнагародзiць
ордэнам Мацi:
 
                        па Мiнскай вобласцi
 
 Азаронак                 - ветэрынарнага ўрача Барысаўскай раённай
 Валянцiну Пракоф'еўну      станцыi па барацьбе з захворваннямi
                            жывёлы
 
 Андрэеву                 - хатнюю гаспадыню, в.Багушэвiчы
 Iрыну Васiльеўну           Бярэзiнскага раёна
 
 Андрыевiч                - работнiцу Бярэзiнскага раённага
 Таццяну Васiльеўну         тэрытарыяльнага медыцынскага аб'яднання
 
 Анiшчонак                - даярку калгаса "Паплавы" Бярэзiнскага
 Ларысу Мiкалаеўну          раёна
 
 Багдашыц                 - палявода калгаса "Дружба" Любанскага
 Алену Мiкалаеўну           раёна
 
 Бартош                   - калгаснiцу калгаса "Прагрэс"
 Валянцiну Васiльеўну       Маладзечанскага раёна
 
 Боган                    - хатнюю гаспадыню, в.Схолiна
 Алену Рыгораўну            Маладзечанскага раёна
 
 Богуш                    - бухгалтара калгаса "Калiнаўка"
 Святлану Мiкалаеўну        Любанскага раёна
 
 Бондар                   - хатнюю гаспадыню, в.Капланцы
 Алену Фёдараўну            Бярэзiнскага раёна
 
 Булат                    - аператара навукова-вытворчага
 Любоў Пятроўну             аб'яднання "Iнтэграл", г.п.Лагойск
 
 Бура                     - работнiцу адкрытага акцыянернага
 Бранiславу Вiкенцьеўну     таварыства "Белмастацкерамiка",
                            Маладзечанскi раён
 
 Варашкевiч               - даярку калгаса iмя Карла Маркса
 Галiну Расцiславаўну       Слуцкага раёна
 
 Велiчка                  - хатнюю гаспадыню, в.Завiшына
 Ларысу Феафанаўну          Лагойскага раёна
 
 Войтко                   - аператара калгаса "Пасека"
 Аляксандру  Аркадзьеўну    Старадарожскага раёна
 
 Волкавiч                 - загадчыка магазiна Плешчанiцкага
 Кацярыну Андрэеўну         рознiчнага гандлёвага прадпрыемства,
                            Лагойскi раён
 
 Вырыпаеву                - прадаўца Лагойскага аб'яднання
 Валянцiну Анатольеўну      грамадскага харчавання
 
 Галузаву                 - повара Лагойскага аб'яднання
 Алену Iванаўну             грамадскага харчавання
 
 Ганчар                   - брыгадзiра калгаса "Высакагорскi"
 Валянцiну Уладзiмiраўну    Бярэзiнскага раёна
 
 Гарошка                  - даярку калгаса "Бярэзiнскi" Бярэзiнскага
 Iрыну Вiктараўну           раёна
 
 Гарошка                  - даярку калгаса "Бярэзiна" Бярэзiнскага
 Наталлю Мiкалаеўну         раёна
 
 Гур                      - швачку прамыслова-гандлёвага
 Тамару Iванаўну            прадпрыемства "Ландыш", г.Слуцк
 
 Данiленка                - работнiцу Чысцiнскай сярэдняй школы
 Валянцiну Антонаўну        Маладзечанскага раёна
 
 Данiловiч                - работнiцу сумеснага беларуска-германска-
 Паўлiну Паўлаўну           расiйскага прадпрыемства "Фребор",
                            г.Барысаў
 
 Дарашкевiч               - сацыяльнага работнiка аддзялення
 Тамару Канстанцiнаўну      сацыяльнай дапамогi Лагойскага
                            райвыканкома
 
 Дзянiсiк                 - выхавальнiка Заслаўскага дзiцячага
 Валянцiну Iванаўну         садка-ясляў N 4
 
 Драздоўскую              - хатнюю гаспадыню, г.Слуцк
 Жанну Вiтальеўну
 
 Дубiцкую                 - аператара машыннага даення калгаса iмя
 Марыю Кузьмiнiчну          Гарбачова Любанскага раёна
 
 Дудко                    - хатнюю гаспадыню, в.Высокая Гара
 Алену Чэславаўну           Бярэзiнскага раёна
 
 Ерашэвiч                 - даярку калгаса "Шлях Ленiна"
 Веру Iосiфаўну             Лагойскага раёна
 
 Есiс                     - хатнюю гаспадыню, в.Янавiчы Клецкага
 Людмiлу Мiкалаеўну         раёна
 
 Жукавец                  - даярку калгаса "Краiна Саветаў"
 Анжэлу Барысаўну           Слуцкага раёна
 
 Зенчык                   - даярку калгаса "Маяк" Слуцкага раёна
 Галiну Эдвардаўну
 
 Зiнкевiч                 - сацыяльнага работнiка аддзялення
 Ларысу Кандратаўну         сацыяльнай дапамогi Бярэзiнскага
                            райвыканкома
 
 Зянькевiч                - работнiцу Юркавiцкай сярэдняй школы
 Таiсу Леанiдаўну           Лагойскага раёна
 
 Iванец                   - хатнюю гаспадыню, в.Вепраты
 Валянцiну Андрэеўну        Лагойскага раёна
 
 Iллюшчэня                - бiблiятэкара Крываносаўскай сярэдняй
 Марыю Уладзiмiраўну        школы Старадарожскага раёна
 
 Кавалей                  - хатнюю гаспадыню, в.Вялiкая Падзер
 Вольгу Iванаўну            Слуцкага раёна
 
 Казак                    - аператара калгаса "Залужжа"
 Наталлю Уладзiмiраўну      Старадарожскага раёна
 
 Калiнiну                 - палявода калгаса iмя Мiчурына
 Людмiлу Iванаўну           Стаўбцоўскага раёна
 
 Кандраценя               - работнiцу Цэнтра дзiцячай творчасцi,
 Ванду Вiтальеўну           г.Слуцк
 
 Каралевiч                - аператара машыннага даення калгаса iмя
 Таццяну Васiльеўну         Дзяржынскага Маладзечанскага раёна
 
 Кардаш                   - работнiцу Крайскай сярэдняй школы
 Алену Афанасьеўну          Лагойскага раёна
 
 Карповiч                 - выхавальнiка дзiцячага садка N 8,
 Людмiлу Iосiфаўну          г.Беразiно
 
 Касабуцкую               - сакратара-машынiстку калгаса
 Нiну Мiкалаеўну            "Калiнаўка" Любанскага раёна
 
 Касперовiч               - паштальёна аддзялення сувязi "Крайск",
 Iнесу Яўгеньеўну           Лагойскi раён
 
 Кiклевiч                 - даярку калгаса iмя Мiчурына
 Любоў Вiкенцьеўну          Бярэзiнскага раёна
 
 Кiрык                    - хатнюю гаспадыню, г.п.Лагойск
 Святлану Уладзiмiраўну
 
 Кнiга                    - лабаранта калгаса "Бярэзiнскi"
 Ганну Сцяпанаўну           Бярэзiнскага раёна
 
 Корань                   - повара дзiцячага садка калгаса "Праца"
 Софiю Iванаўну             Клецкага раёна
 
 Краўчанка                - загадчыка малочнатаварнай фермы
 Iрыну Уладзiмiраўну        калгаса "1 Мая" Слуцкага раёна
 
 Красоўскую               - начальнiка аддзялення сувязi "Вяшэўка",
 Кацярыну Вiктараўну        Бярэзiнскi раён
 
 Крывальцэвiч             - работнiцу выканкома Высакагорскага
 Галiну Сцяпанаўну          сельскага савета дэпутатаў, Бярэзiнскi
                            раён
 
 Крэмень                  - бiблiятэкара Ляхаўскага сельскага Дома
 Нiну Iванаўну              культуры, Любанскi раён
 
 Кулага                   - хатнюю гаспадыню, в.Палаўковiчы
 Наталiю Яўгеньеўну         Клецкага раёна
 
 Кулявец                  - аператара машыннага даення калгаса
 Галiну Андрэеўну           "Палажэвiчы" Старадарожскага раёна
 
 Курапову                 - лабаранта Мiнскай райаграпрамтэхнiкi
 Людмiлу Iльiнiчну
 
 Курлючэнка               - даярку калгаса iмя Будзённага
 Любоў Мiкалаеўну           Лагойскага раёна
 
 Кур'яновiч               - хатнюю гаспадыню, в.Церабуты
 Ганну Мiкалаеўну           Старадарожскага раёна
 
 Леванькову               - цялятнiцу калектыўна-долевага
 Зiнаiду Васiльеўну         сельскагаспадарчага прадпрыемства
                            "Арэшнiкi" Смалявiцкага раёна
 
 Лук'янаву                - электрамеханiка тэлеграфна-тэлефоннай
 Тамару Iосiфаўну           станцыi, г.Смалявiчы
 
 Лучыновiч                - аператара машыннага даення калгаса iмя
 Нiну Раманаўну             Гарбачова Любанскага раёна
 
 Ляснiчую                 - аператара машыннага даення калгаса
 Таццяну Мiхайлаўну         "Бацькаўшчына" Маладзечанскага раёна
 
 Мазур                    - аператара машыннага даення калгаса
 Лiлiю Iванаўну             "Праўда" Стаўбцоўскага раёна
 
 Маковiч                  - работнiцу саўгаса "Першамайскi"
 Людмiлу Аляксандраўну      Бярэзiнскага раёна
 
 Макаед                   - паштальёна аддзялення сувязi
 Святлану Уладзiмiраўну     "Палажэвiчы" Старадарожскага раёна
 
 Малiноўскую              - даярку калгаса iмя Кiрава Слуцкага
 Галiну Васiльеўну          раёна
 
 Маркоўскую               - работнiцу Пагосцкага вучэбна-вытворчага
 Людмiлу Мiкалаеўну         камбiната, Бярэзiнскi раён
 
 Мафiеня                  - аператара машыннага даення калгаса
 Галiну Мiкалаеўну          "Беларусь" Любанскага раёна
 
 Мiгас                    - хатнюю гаспадыню, г.Слуцк
 Iрыну Мiхайлаўну
 
 Навiцкую                 - палявода калгаса "Усход" Маладзечанскага
 Зiнаiду Пятроўну           раёна
 
 Насановiч                - аператара машыннага даення калгаса
 Ларысу Васiльеўну          "Калiнаўка" Любанскага раёна
 
 Несцер                   - бухгалтара Клецкага раённага
 Людмiлу Пятроўну           вытворчага прадпрыемства
                            жыллёва-камунальнай гаспадаркi
 
 Нiкалаеву                - работнiцу Зеленаборскага завода па
 Валянцiну Канстанцiнаўну   перапрацоўцы торфу, Смалявiцкi раён
 
 Няхай                    - хатнюю гаспадыню, в.Багушэвiчы
 Людмiлу Дзмiтрыеўну        Бярэзiнскага раёна
 
 Пагуда                   - хатнюю гаспадыню, в.Селiвонаўка
 Людмiлу Iванаўну           Маладзечанскага раёна
 
 Паляшчук                 - повара Стаўбцоўскага райспажыўсаюза
 Галiну Пятроўну
 
 Паршыну                  - цялятнiцу калгаса iмя Ленiна Лагойскага
 Таiсiю Канстанцiнаўну      раёна
 
 Пракаповiч               - жывёлавода дзяржплемзавода "Чырвоная
 Надзежду Аркадзьеўну       зорка" Клецкага раёна
 
 Прыёмка                  - даярку калгаса "Чырвоны Кастрычнiк"
 Таццяну Васiльеўну         Уздзенскага раёна
 
 Пухаву                   - работнiцу Радашковiцкай бальнiцы,
 Нiну Паўлаўну              Маладзечанскi раён
 
 Пятрову                  - праваднiка дызель-цягнiка станцыi
 Галiну Мiкалаеўну          Слуцк
 
 Рабушка                  - хатнюю гаспадыню, в.Дзiкшняны
 Ванду Рабертаўну           Маладзечанскага раёна
 
 Ракiта                   - палявода калгаса "Перамога"
 Галiну Iванаўну            Бярэзiнскага раёна
 
 Рудэнка                  - цялятнiцу калгаса "Косiнскi" Лагойскага
 Святлану Бранiславаўну     раёна
 
 Рыбачонак                - работнiцу Бярэзiнскага
 Тамару Аляксееўну          плодаагароднiннага завода
 
 Рыхлiк                   - хатнюю гаспадыню, в.Лагаза Лагойскага
 Святлану Вячаславаўну      раёна
 
 Сакаву                   - даярку калгаса "Бярэзiна" Бярэзiнскага
 Валянцiну Аляксандраўну    раёна
 
 Сальнiк                  - выкладчыка Чысцiнскай дзiцячай
 Iрыну Мефодзьеўну          музычнай школы Маладзечанскага раёна
 
 Серко                    - хатнюю гаспадыню, в.Дворышча
 Надзею Аляксандраўну       Любанскага раёна
 
 Сiвоху                   - работнiцу фельчарска-акушэрскага
 Святлану Васiльеўну        пункта, в.Старыя Юрковiчы Любанскага
                            раёна
 
 Сiроткiну                - работнiцу Стаўбцоўскай сярэдняй школы
 Нiлу Мiхайлаўну            N 1
 
 Смычок                   - даярку саўгаса "Першамайскi"
 Таццяну Еўланцьеўну        Бярэзiнскага раёна
 
 Сойка                    - аператара машыннага даення саўгаса
 Вольгу Iванаўну            "Чырвоны сцяг" Старадарожскага раёна
 
 Сонiч                    - работнiцу Маладзечанскай гарадской
 Людмiлу Аляксандраўну      палiклiнiкi
 
 Стажынскую               - урача Радашковiцкай гарадской
 Алiмпiяду Вiктараўну       бальнiцы, Маладзечанскi раён
 
 Стасiлевiч               - хатнюю гаспадыню, г.Маладзечна
 Алу Андрэеўну
 
 Стром                    - аператара машыннага даення калгаса
 Нiну Арсеньеўну            "Перамога" Старадарожскага раёна
 
 Суглоб                   - загадчыка малочнатаварнай фермы
 Зiнаiду Iванаўну           калгаса iмя Тэльмана Слуцкага раёна
 
 Суднiкоўскую             - палявода калгаса "1 Мая" Лагойскага
 Вольгу Вiктараўну          раёна
 
 Сурунтовiч               - работнiцу Лагойскай сярэдняй школы
 Алену Вiктараўну           N 2
 
 Табэрка                  - калгаснiцу калгаса iмя Машэрава
 Валянцiну Мiкалаеўну       Лагойскага раёна
 
 Тарасевiч                - хатнюю гаспадыню, в.Косiна Лагойскага
 Валянцiну Аляксандраўну    раёна
 
 Тарасевiч                - хатнюю гаспадыню, г.п.Лагойск
 Зою Уладзiмiраўну
 
 Торапаву                 - кандытара Лагойскага аб'яднання
 Наталлю Iванаўну           грамадскага харчавання
 
 Тоўстую                  - жывёлавода калгаса "Уздзенскi"
 Iрыну Мiкалаеўну           Уздзенскага раёна
 
 Трафiмовiч               - ветэрынарнага ўрача калгаса iмя XXII
 Святлану Уладзiмiраўну     з'езда КПСС Бярэзiнскага раёна
 
 Трацяк                   - работнiцу Стаўбцоўскага райспажыўсаюза
 Алену Iванаўну
 
 Федорэнко                - хатнюю гаспадыню, в.Акцябр Лагойскага
 Вольгу Пятроўну            раёна
 
 Хадасевiч                - настаўнiцу Плешчанiцкай сярэдняй школы
 Таiсiю Сяргееўну           N 2 Лагойскага раёна
 
 Хвесечка                 - хатнюю гаспадыню, г.Маладзечна
 Ганну Iванаўну
 
 Хрэнаву                  - хатнюю гаспадыню, г.Заслаўе
 Наталiю Юр'еўну
 
 Целюк                    - лабаранта калгаса "Бярэзiнскi"
 Аксану Мiкалаеўну          Бярэзiнскага раёна
 
 Цярэшка                  - работнiцу дзiцячага садка-ясляў N 2,
 Галiну Аляксандраўну       г.Стоўбцы
 
 Чарнец                   - загадчыка малочнатаварнай фермы
 Веру Iванаўну              калгаса iмя Гастэлы Стаўбцоўскага раёна
 
 Чарняўскую               - работнiцу торфабрыкетнага завода
 Галiну Антонаўну           "Усяж" Смалявiцкага раёна
 
 Чарняўскую               - хатнюю гаспадыню, г.п.Лагойск
 Зою Вiктараўну
 
 Чачуха                   - хатнюю гаспадыню, в.Амговiчы Слуцкага
 Таццяну Мiхайлаўну         раёна
 
 Шкуратаву                - сакратара-машынiстку адкрытага
 Наталлю Мiхайлаўну         акцыянернага таварыства
                            "Белсувязьбуд", Мiнскi раён
 
 Шушкевiч                 - тэхнiка-асемянатара калгаса "Маяк"
 Таiсу Уладзiмiраўну        Слуцкага раёна
 
 Шчарбiну                 - палявода саўгаса iмя Дакучаева
 Таццяну Валянцiнаўну       Дзяржынскага раёна
 
 Ярмаловiч                - жывёлавода калгаса "Кастрычнiк"
 Тамару Пятроўну            Клецкага раёна
 
 
 Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь                         А.Лукашэнка
 
 

Популярные новости
Курсы валют Национального Банка РБ
04.11.201905.11.2019
Евро 2.2916 2.2809
Доллар США 2.0539 2.0415
Фунт стерлингов 2.6596 2.6376
Российский рубль 3.2094 3.2249
Украинская гривна 8.2877 8.2327
Польский злотый 5.3816 5.3597
Японская иена 0.1901 0.18837
Статистика
Правовые акты по году принятия